Презентация на тему: "Життя Т.Г. Шевченка"

Життя Т.Г. Шевченка - Скачать презентации бесплатно ☑ Презентации по предметам на school-textbook.com
Смотреть онлайн
Поделиться с друзьями:
Презентация на тему Життя Т.Г. Шевченка к уроку по литературе

Презентация "Життя Т.Г. Шевченка" онлайн бесплатно или скачать на сайте электронных школьных учебников/презентаций school-textbook.com

1 слайд

Ім'я при народженні: Тарас Григорович Шевченко Дата народження: 9 березня 1814 Місце народження
2 слайд

Ім'я при народженні: Тарас Григорович Шевченко Дата народження: 9 березня 1814 Місце народження: с. Моринці, Черкаська область, Україна. Дата смерті: 10 березня 1861 Місце смерті: м. Петербург Рід діяльності: художник, поет

Дитинство 1814 25 лютого (9 березня за н. ст.). У селі Моринцях Звенигородського повіту на Київщині
3 слайд

Дитинство 1814 25 лютого (9 березня за н. ст.). У селі Моринцях Звенигородського повіту на Київщині в родині Григорія Івановича Шевченка, кріпака поміщика Енгельгардта, народився син Тарас. 1815 Грудень. Сім'я Григорія Івановича Шевченка переселилася до села Кирилівки, де й пройшли дитячі роки Шевченка. 1823 Померла мати Тараса — Катерина Якимівна Шевченко. Батько одружується вдруге з удовою, у якої було своїх троє дітей. 1824 Малий Тарас чумакує разом з батьком. Про цю подію в своєму житті він згадує у повісті «Наймичка». 1825 Помер батько Тараса.

Хата, в якій народився поет (Малюнок Т.Г. Шевченка)
4 слайд

Хата, в якій народився поет (Малюнок Т.Г. Шевченка)

Юність 1826 Тарас Шевченко йде в Кирилівську школу в найми до вчителя-дяка Петра Богорського. 1827—1
5 слайд

Юність 1826 Тарас Шевченко йде в Кирилівську школу в найми до вчителя-дяка Петра Богорського. 1827—1828 Тікає від жорстокого дяка Богорського в містечко Лисянку з наміром піти в науку до місцевого маляра. З Лисянки Тарас переходить. до іншого дяка-маляра в село Тарасівку. Після невдалих спроб влаштуватися в науку до малярів Тарас повертається в с. Кирилівку. Пасе громадську череду. Наймитує в попа. 1828 Протягом двох тижнів живе у хлиннівського маляра-живописця. Просить управителя поміщицького маєтку у Вільшаній дозволити вчитися у хлиннівського маляра-живописця. Але Тараса забирають у двірню поміщика Енгельгардта. Працює кухарчуком, а потім — козачком, 1829 Разом з поміщиком побував у Корсуні, Києві, а пізніше потрапляє в Литву у м. Вільно. У Вільні вивчає польську мову, читає твори польських письменників, малює. Заставши Тараса за малюванням, поміщик жорстоко покарав кого. 1830 У Вільні Тарас Григорович Шевченко був свідком польського визвольного повстання проти російського самодержавства.

Отроцтво 1832 Поміщик законтрактував Шевченка цеховому майстру-живописцю В. Ширяеву. На вечорах у Ши
6 слайд

Отроцтво 1832 Поміщик законтрактував Шевченка цеховому майстру-живописцю В. Ширяеву. На вечорах у Ширяева Тарас Шевченко слухає читання творів О. Пушкіна, В. Жуковського та інших письменників. У цей час у Петербурзі білими літніми ночами перемальовує статуї в Літньому саду. 1835 Шевченко познайомився з учнем Академії художеств Іваном Максимовичем Сошенком. Сошенко дає Тарасу поради, одержує для нього дозвіл працювати вечорами в класах Товариства заохочення художників. 1837 І. Сошенко представив Тараса Григоровича конференц-секретарю Академії художеств В. Григоровичу з проханням допомогти звільнити його з кріпацтва. Карл Брюллов розпочав роботу над портретом В. Жуковського, призначеним для викупу Шевченка з кріпацтва. 1831 П. Енгельгардт переїжджає в Петербург. Слідом за ним в обозі разом з іншими дворовими прибув до Петербурга і Шевченко.

Зрілість 1839 Шевченка нагороджено срібною медаллю за малюнок з натури. 1840 Вийшла з друку перша зб
7 слайд

Зрілість 1839 Шевченка нагороджено срібною медаллю за малюнок з натури. 1840 Вийшла з друку перша збірка творів Т. Шевченка під назвою «Кобзар». 1843 Закінчив писати драму російською мовою «Назар Стодоля», Подорожує по селах і містах України, знайомиться з життям трудового народу, виконує ряд етюдів та начерків. 1844 Після подорожі по Україні у лютому їде в Петербург. 1845 У Петербурзі зустрічається з учасниками політичного гуртка петрашевців. 25 грудня хворий поет у Переяславі написав свій знаменитий «Заповіт». 1846 Т. Г. Шевченко вступає в Києві до таємного Кирило-Мсфодіївського товариства. 1838 22 квітня. Шевченка було викуплено на волю за гроші, одержані від лотереї, на якій було розіграно портрет В. Жуковського роботи К. Брюллова. Шевченко відвідує класи Академії художеств як вільний слухач. Навчається під керівництвом К. Брюллова.

Підпис або автограф Тараса Григоровича Шевченка
8 слайд

Підпис або автограф Тараса Григоровича Шевченка

Заслання 1848—1849 З травня 1848 року до вересня 1849 року Шевченко як художник перебуває в складі е
9 слайд

Заслання 1848—1849 З травня 1848 року до вересня 1849 року Шевченко як художник перебуває в складі експедиції О. Бутакова, яка мала завдання вивчити й науково описати Аральське море. 1850 За порушення царського наказу про заборону писати й малювати Шевченка було заарештовано і під конвоєм відправлено до Орської фортеці у в'язницю. 1850—1857 Перебування в Новопетровському укріпленні. Пише повісті російською мовою. 1857 21 липня. Шевченко одержав повідомлення про звільнення з солдатчини. Дізнається про заборону йому в'їжджати до Москви та Петербурга. Над Шевченком встановлюється таємний поліцейський нагляд. 1858 Лютий. Т. Г. Шевченку дозволено жити в Петербурзі під суворим поліцейським наглядом. Повернення до Петербурга. Російські та українські передові діячі культури радо вітають Шевченка. 1847 ЗО травня. Т. Г. Шевченкові оголошено царський вирок про заслання його в Окремий оренбурзький корпус рядовим солдатом «під суворий нагляд з забороною писати й малювати». 18 червня. Шевченка відправлено з Оренбурга до Орської фортеці.

Останні роки життя 1860 Вийшов з друку «Кобзар». Винесена постанова Ради Академії художеств про нада
10 слайд

Останні роки життя 1860 Вийшов з друку «Кобзар». Винесена постанова Ради Академії художеств про надання Шевченкові звання академіка. Російська критика дала високу оцінку творам українського народного співця. 1861 Турбується про придбання землі біля Дніпра для побудови хати. Стан здоров'я поета гіршає. Хвороба прогресує. 26 лютого (10 березня н. ст.) о 6 год. ЗО хвилин ранку Тарас Григорович Шевченко помер. 28 лютого поета поховали на Смоленському кладовищі. Пам'ятаючи заповіт Шевченка, його друзі домоглись дозволу перевезти його тіло на Україну і поховали в Каневі на Чернечій горі. 1859 Січень. Шевченко познайомився з письменницею Марко Вовчок. Зустріч з селянами, політична та антирелігійна пропаганда серед них. Липень. Шевченка заарештовано і відправлено до Києва. Після закінчення слідства поету дозволено повернутись до Петербурга.

Література 1. Малий словник історії України / Відповідальний редактор Валерій Смолій. — К.: Либідь,
11 слайд

Література 1. Малий словник історії України / Відповідальний редактор Валерій Смолій. — К.: Либідь, 1997 2.Енциклопедія українознавства (у 10 томах) / Головний редактор Володимир Кубійович. — Париж, Нью-Йорк: Молоде Життя, 1954—1989

Автор презентації Гордієнко Тетяна Сергіївна Учениця 9-А класу
12 слайд

Автор презентації Гордієнко Тетяна Сергіївна Учениця 9-А класу

Отзывы по презентациям на сайте school-textbook.com "Життя Т.Г. Шевченка" (0)
Оставить отзыв
Прокомментировать

Путеводитель по миру знаний. Тем, кто хочет учиться.

Свяжитесь с нами