Презентация на тему: "Будова та розвиток тюльпана (Укр)"

Будова та розвиток тюльпана (Укр) - Скачать презентации бесплатно ☑ Презентации по предметам на school-textbook.com
Смотреть онлайн
Поделиться с друзьями:
Презентация на тему Будова та розвиток тюльпана (Укр) к уроку по биологии

Презентация "Будова та розвиток тюльпана (Укр)" онлайн бесплатно или скачать на сайте электронных школьных учебников/презентаций school-textbook.com

Презентація на тему: “БУДОВА І РОЗВИТОК ТЮЛЬПАНА”
1 слайд

Презентація на тему: “БУДОВА І РОЗВИТОК ТЮЛЬПАНА”

Тюльпан – рід багаторічних рослин родини лілійних. Численні види походять із Центральної Азії, Кавка
2 слайд

Тюльпан – рід багаторічних рослин родини лілійних. Численні види походять із Центральної Азії, Кавказу, Криму, Малої Азії, півдня Афганістану, Кашміру, Ірану, Іраку, Сирії, Палестини. У Західній Європі у дикому вигляді тюльпани зростають на Балканах, Піренеях, в Італії, на півдні Франції.

На території України тюльпани зустрічаються у степовій зоні та серед скель Кримських гір, більшсть з
3 слайд

На території України тюльпани зустрічаються у степовій зоні та серед скель Кримських гір, більшсть з них є вразливими та зникаючими рослинами. Зокрема до Червоної книги України занесені такі види: тюльпан змієлистий, Шренка, скіфський, двоквітковий бузький, дібровний, гранітний. Більшість культурних сортів походить від центральноазійських видів.

Коренева система Складається із щорічно відмираючого додаткового коріння, розташованого на підковопо
4 слайд

Коренева система Складається із щорічно відмираючого додаткового коріння, розташованого на підковоподібній нижній частині донця. У молодих цибулин (до першого цвітіння) формуються столони — порожнисті структури, на дні яких розташована дочірня цибулина. Зазвичай столони ростуть вертикально вниз, рідше вбік.

Стебло Представлене трьома формами: денце, столон і генеративний пагін, що несе квітки і листя. Стеб
5 слайд

Стебло Представлене трьома формами: денце, столон і генеративний пагін, що несе квітки і листя. Стебло прямостояче, циліндричне, заввишки від 5-20 до 85-100 см.

Листя Подовжено - ланцетове, зелене або сизувате, з гладкими або хвилястими краями і легким восковим
6 слайд

Листя Подовжено - ланцетове, зелене або сизувате, з гладкими або хвилястими краями і легким восковим нальотом. Жилкування дугове. Нижній лист найбільший, верхній, так званий прапор-лист — найменший.  У дорослої квітучої рослини зазвичай 2-4(5) листів, які розташовані в нижній частині стебла. У молодих рослин (до першого цвітіння) єдиний лист розвивається до кінця вегетації. Зачатки листя закладаються в заміщуваній цибулині дорослої рослини в період вегетації, а зростання триває в наступному сезоні.

Квітка Зазвичай одна, але є багатоквіткові види і сорти від них, на квітконосі яких 3-5 квіток і біл
7 слайд

Квітка Зазвичай одна, але є багатоквіткові види і сорти від них, на квітконосі яких 3-5 квіток і більше. Квітка правильна, двостатева, оцвітина з шести вільних листочків, тичинок шість, з подовженими пильовиками; товкачик з верхньою тригнізною зав'яззю, коротким стовпчиком і трилопатевим рильцем.

Квітки видових тюльпанів частіше червоні, жовті, рідше білі. Забарвлення сортових тюльпанів найрізно
8 слайд

Квітки видових тюльпанів частіше червоні, жовті, рідше білі. Забарвлення сортових тюльпанів найрізноманітніше: від чисто-білої, жовтої, червоної, пурпурової, фіолетової і майже чорної до поєднання двох, трьох або декількох барв. Часто основа пелюсток забарвлена в інший колір, що відрізняється від основного, що утворює так зване «дно» квітки.

Форма квітки теж різноманітна: келихоподібна, чашовидна, овальна, лілієвидна, махрова (піоновидна),
9 слайд

Форма квітки теж різноманітна: келихоподібна, чашовидна, овальна, лілієвидна, махрова (піоновидна), бахромова, зірчаста. Квітки великі, завдовжки до 12 см, діаметром від 3 до 10 см, а в повному розкритті у видових тюльпанів до 20 см. Квітки тюльпанів широко розкриваються на сонці і закриваються вночі і в похмуру погоду. Лише деякі декоративні рослини можуть змагатися з тюльпанами за різноманітністю форм квітки.

Плід Багатосім'яна коробочка тригранної форми. Насіння плоске, трикутне, коричнево-жовте, розта
10 слайд

Плід Багатосім'яна коробочка тригранної форми. Насіння плоске, трикутне, коричнево-жовте, розташоване горизонтально у два ряди в кожному гнізді коробочки.

Біологічні особливості За ритмом сезонного розвитку тюльпани відносяться до весняних ефемероїдів. Їх
11 слайд

Біологічні особливості За ритмом сезонного розвитку тюльпани відносяться до весняних ефемероїдів. Їх зростання і розвиток триває 80-120 днів: з початку квітня і до кінця червня, коли засихає наземна частина. Вегетація тюльпанів починається з відростанням листя у квітні, відразу після танення снігу. Цвітіння настає в середньому через 20-30 днів після початку вегетації. Тюльпани, що є типовими ефемероїдами, дуже чутливі до температури, менше до вологи і майже невибагливі до інших чинників, що впливають на зростання і розвиток рослин. Їх зростання і розвиток триває 80-120 днів: з початку квітня і до кінця червня, коли засихає наземна частина.

Стебло, квітка, листя і коріння — однорічні, тобто живуть одну вегетацію. Цибулина, на відміну від н
12 слайд

Стебло, квітка, листя і коріння — однорічні, тобто живуть одну вегетацію. Цибулина, на відміну від них, — 2,5 року, протягом цього часу формується її зміна — замінна, дочірня цибулина, а також дещо дрібніших цибулинок — діток. Розмножується тюльпан, окрім насіння, ще цибулинками — дітками, що розвиваються при основі стебел у землі.

Посадка Посадку цибулин тюльпанів потрібно здійснювати восени. Час, відповідний для цього, з середин
13 слайд

Посадка Посадку цибулин тюльпанів потрібно здійснювати восени. Час, відповідний для цього, з середини вересня до заморозків. Добре вкорінена рослина з самого березня набере силу і піде рости. Чому не варто цього робити раніше? Та тому що при тривалому перебуванні цибулини в грунті, відбувається накопичення грибкових захворювань. Тому не потрібно висаджувати їх влітку.

Дякую за увагу
14 слайд

Дякую за увагу

Отзывы по презентациям на сайте school-textbook.com "Будова та розвиток тюльпана (Укр)" (0)
Оставить отзыв
Прокомментировать

Путеводитель по миру знаний. Тем, кто хочет учиться.

Свяжитесь с нами